Zaczęło się w 2013 roku od lokalnych warsztatów, zajęć indywidualnych i pokazów tanecznych. Dziś szkoła Bellyfit to miejsce, dzięki któremu odkryjesz wszystkie tajniki tańca brzucha – technikę ruchu i oddychania, sztukę pokazywania w tańcu orientalnym siebie i swojej pasji.

Nauka tańca i odpowiednich ruchów brzucha sprawia, że łatwiej jest odkryć w sobie naturalną siłę, wydobyć kobiecość oraz uświadomić sobie wszelkie zalety własnego ciała. Taniec ten jest ściśle związany z poszukiwaniem własnej pewności siebie. Belly dance uruchamia wszystkie mięśnie, począwszy od ramion i rąk, przez brzuch, aż po plecy i nogi. Dzięki tak intensywnej pracy różnych partii ciała można poprawić ukrwienie narządów wewnętrznych, ale także pogłębić oddech i usunąć napięcia wywołane stresem, nadmiarem obowiązków lub siedzącym trybem pracy.

Zajęcia tańca orientalnego

Bellyfit doskonale rozumie różne potrzeby kursantów, dlatego kurs tańca występuje w różnych grupach wiekowych: dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. Szkoła tańca orientalnego proponuje warsztaty tematyczne (np. sexy belly, czyli warsztat wydobywający kobiecość), ale także warsztaty charytatywne i pokazy, zajęcia indywidualne oraz pokazy taneczne dla firm czy klientów indywidualnych. Misja jest jedna – udowodnienie, że taniec brzucha to propozycja dla każdego, niezależnie od wieku oraz kondycji.

Szkoła współpracuje z Wielkopolskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej. Zajęcia odbywają się pod adresem Winogrady 11 w Poznaniu. Budynek wyposażony jest w przestronną salę z lustrami, dzięki którym łatwiej jest opanować właściwe ruchy, a także z czystą i wygodną szatnią dostępną dla uczestników zajęć. Można skorzystać z darmowego parkingu pod budynkiem.

Gdzie uczymy?

Założycielką poznańskiej szkoły tańca brzucha jest Paulina Skorupka. To również połączenie holistycznej idei Bellyfit – zajęć łączących bellydance z fitnessem oraz aerobikiem. Zaczęła interesować się tańcem w wieku 10 lat, a w 2008 odkryła taniec orientalny, który stał się jej najsilniejszą pasją.

Swoje doświadczenie zdobywała pod okiem polskich oraz zagranicznych instruktorów, dzięki czemu dziś sama może prowadzić precyzyjne oraz dobrze zaprojektowane zajęcia. Zna tajniki tańca brzucha i nieustannie rozwija swoje umiejętności, by móc proponować uczniom nowe możliwości.

Prowadzone przez Paulinę zajęcia to doskonały czas, by przenieść się do innego świata – wolnego od codziennych problemów i obowiązków, wypełnionego muzyką oraz ruchem. Dąży do tego, by wysiłek podczas zajęć uwalniał stres i napięcia, poprawiał sylwetkę oraz wzmacniał kondycję.

Nagrody szkoły Bellyfit

1 miejsce na Orientalnej Rewolucji w kategorii grupy oriental, 2016

3 miejsce na Orientalnej Rewolucji w kategorii oriental, 2016

3 miejsce na Orientalnej Rewolucji w kategorii grupy show, 2016

2 miejsce na Łódzkiej Fabryce Orientu w kategorii show, 2016

2 miejsce na Ah Ya Elbi Festival w kategorii Groups Fusion/Show/Folklore, 2016

3 miejsce na Ah Ya Elbi Festival w kategorii Groups Raks sharki, 2016

2 miejsce na Oriental Fantasy, Contest Oriental Duo, 2013

3 miejsce na Euro Raks International Congress w kategorii European Belly Dance Group of the Year, 2012