Taniec brzucha to jedna z tych aktywności fizycznych, które z miesiąca na miesiąc przyciągają do siebie coraz więcej osób. Powodów jest wiele, od orientalności i odmienności tego tańca, przez fascynujące kolory, aż po zaciekawienie możliwościami, jakie daje bellydance. Wiele osób w każdym wieku próbuje tu swoich sił, by sprawdzić, czy taniec brzucha rzeczywiście ma tak dobre działanie na ciało człowieka. Jak jest więc w rzeczywistości?

Wpływ tańca na zdrowie emocjonalne

Zacząć można od zdrowia emocjonalnego, które przekłada się na wszystkie inne dziedziny naszego życia. Jeśli jesteśmy szczęśliwi i zrelaksowani, jest większe prawdopodobieństwo, że będziemy pełni energii i siły podchodzić do realizowanych przez nas każdego dnia obowiązków. Zdrowie emocjonalne ma wpływ na naszą psychikę. Pozwala nam skupiać się, twardo podchodzić do wyzwań i nie poddawać się, gdy coś nie układa się po naszej myśli. Taniec ma tutaj ogromne znaczenie, podobnie jak każda inna aktywność ruchowa. Pozwala wyrwać się z monotonii codziennego życia i rozładować wszystkie napięcia skumulowane w naszym organizmie.

Taniec brzucha metodą na odchudzanie

Ze względu na swoje charakterystyczne ruchy, taniec brzucha ma ogromne znaczenie wtedy, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Trenujemy całe nasze ciało i rozwijamy mięśnie, a jeśli tańczymy regularnie, możemy liczyć na skuteczną utratę wagi. Nie mówiąc o tym, że bellydance doskonale wpływa na polepszenie stosunku do naszego ciała! Nawet jeśli nie mieścimy się w nasz wymarzony rozmiar, zrozumiemy, że kochanie własnego ciała jest podstawą wszystkich naszych działań.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się teraz!

Coś dobrego dla serca

Bellydance można ćwiczyć w każdym wieku. Stąd grupy kierowane dla dzieci, ale dlatego też proponowane są zajęcia dla osób starszych. I tutaj warto pamiętać o tym, że taniec brzucha jest idealną formą aktywności dla tych osób, które mają trudności z krążeniem. Taniec może stanowić formę rehabilitacji, poprawiając stan zdrowia serca. Co więcej – wspiera także oddychanie i poprawia ogólną koordynację ruchową. Dla każdej starszej osoby będzie to wspaniały, zrównoważony i delikatny trening.

Poprawa elastyczności

Każdy z nas chciałby, żeby jego ciało było wiecznie elastyczne i silne. Taniec pozwala nam zatroszczyć się o te aspekty. Szczególnie taniec brzucha wymaga od nas ogromnej kontroli nad własnym ciałem, której uczymy się z miesiąca na miesiąc. Dzięki temu z upływem kolejnych zajęć jesteśmy zdolni coraz większego zakresu ruchu wszystkich mięśni. Dodatkowo zwiększamy także możliwość naszych mięśni do utrzymania ciężaru własnego ciała. Nasze nogi, ręce, mięśnie brzucha – wszystkie te części staną się wytrzymalsze i silniejsze.

Walka o lepszą kondycję

Regularna aktywność fizyczna sprawi, że dostrzeżemy też inne zmiany, polegające na zwiększonej wydolności naszego ciała. Taniec brzucha pozwoli nam także zaaplikować sobie więcej energii. Ćwiczenia, które opierają się na tańcu, poprawiają ogólną wydolność organizmu. Żadne codzienne wyzwanie nie będzie więc w stanie cię zniszczyć, a nawet najdłuższa klatka schodowa nie będzie problemem.

Taniec ma dużo zalet. Zamiast więc czekać na kanapie, aż nasze ciało samo magicznie zmieni się w to, czego byśmy od siebie oczekiwali – wstańmy! Taniec brzucha to frajda, zabawa i doskonałe ćwiczenia.

Nasza oferta zajęciowa